Komunikacioni në Maqedoni, nuk ka pritje të gjata në pikat kufitare

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet pa pengesa, nëpër rrugë të thata. Intensiteti i komunikacionit në rrugët jashtë mjediseve urbane është mesatar.

Në kalimin kufitar Tabanoc shënohet frekuencë e shtuar, koha e pritjes për hyrje dhe dalje nga shteti është rreth 20 minuta.

Në vendkalimet tjera kufitare nga ana e Maqedonisë së Veriut, nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti.

Në rrugën rajonale Zhitoshe-Krivogashtani, nga 6 deri më 9 gusht, prej orës 09:00 deri në ora 15:00 do të ketë ndërprerje të trafikut për të gjitha llojet e automjeteve për shkak të punimeve në rrugë.

Advertisement

 

Komunikacioni në Maqedoni, nuk ka pritje të gjata në pikat kufitare shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy