Kuvendi cakton për nesër seancën për shkarkimin e Mexhitit dhe Aliut

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kuvendi cakton për nesër seancën për shkarkimin e Mexhitit dhe Aliut

Nga Kuvendi njoftojnë se kanë pranuar propozimin e Qeverisë për shkarkimin e ministrit të Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Azir Aliu, por edhe të ministrit të Shëndetësisë, Fatmir Mexhiti.

Lexo po ashtu
Talat Xhaferi ka dorëzuar në Kuvend propozimin për shkarkimin e ministrave Fatmir Mexhiti dhe Azir Aliu

Advertisement

Seanca mbi këtë propozim është caktuar për ditën e nesërme.

“Materiali nga Qeveria është marrë, shërbimet janë duke e shqyrtuar dhe më pas do t’u dërgohet të gjithë deputetëve. Për propozimin për shkarkimin e ministrit të Shëndetësisë dhe ministrit të Shoqërisë Informatike dhe Administratës do të debatohet në seancën e radhës të Kuvendit, pra nesër, e premte, 09.02.2024”, thuhet në njoftimin e Kuvendit.

Kuvendi cakton për nesër seancën për shkarkimin e Mexhitit dhe Aliut shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy