LSDM: Apasiev dhe Krmov punojnë si dorë e zgjatur e OBRM-PDUKM-së

Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Kryetari i së Majtës është një luftëtar i rremë për drejtësinë shoqërore”, akuzojnë nga LSDM.

Sipas tyre, Dimitar Apasiev, nëntë muaj pas kryerjes së funksionit të anëtarit të parlamentit, nuk ka paraqitur asnjë amendament ose ligj të vetëm në interes të punëtorëve dhe të drejtave të punëtorëve, në interes të qytetarëve.

“Dy deputetët e së Majtës në Parlament, Apasiev dhe Krmov, punojnë si një krah i zgjatur i OBRM-PDUKM. E majta e udhëhequr nga ata kujdeset vetëm për bllokadat, lajmet e rreme dhe populizmin e zhveshur. Kaq për kujdesin ndaj qytetarëve. Ai bllokon ligjet në Parlament dhe merr një pagë nga qytetarët. Për më tepër, paga e deputetit nuk i mjafton, kështu që ai kërkoi nga shteti të rinovojë shtëpinë e familjes në Veles”, thonë nga LSDM./Telegrafi/

LSDM: Apasiev dhe Krmov punojnë si dorë e zgjatur e OBRM-PDUKM-së shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy