Maqedoni, 43% e të hospitalizuarve me coronavirus kanë humbur jetën

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gati çdo i dyti i infektuar me COVID-19 që ka hyrë në spital ka humbur jetën me virusin. Këtë e thotë statistika e fundit e raportit të Institutit për Shëndet Publik, i cili që nga fillimi i pandemisë nga gjithsej 11.851 pacientë të shëruar ka regjistruar 5.150 të vdekur.

Në përqindje, vdekshmëria e pacientëve me coronavirus të hospitalizuar është 43 për qind.

“Ne kemi të dhëna të sakta nga 04.01.2021 dhe deri atëherë mund të japim të dhëna me 100% siguri. ISHP ka regjistruar deri tani 11.851 pacientë të shëruar”, sqarojnë nga ISHP.

Ministria e Shëndetësisë sqarojnë se përqindja e lartë e vdekshmëri te të hospitalizuar është se 9 nga 10 pacientë kanë pasur sëmundje kronike./Telegrafi/

Advertisement

Maqedoni, 43% e të hospitalizuarve me coronavirus kanë humbur jetën shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy