Maqedoni: 5 prilli ditë jopune për qytetarët e besimit katolik

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministria për Punë dhe Politikë Sociale informon se 5 prilli (e hënë) do të jetë ditë pushimi për qytetarët e besimit katolik në RMV.

Të hënën do të shënohet dita e dytë e Pashkëve, ndërsa sipas Ligjit për festa, kjo është ditë jo pune për katolikët.

“Ministria e Punës dhe Politikës Sociale uron qytetarët e fesë katolike në Republikën e Maqedonisë së Veriut për festën e madhe Pashkët”, thuhet në njoftimin e MPPS-së./Telegrafi/

Maqedoni: 5 prilli ditë jopune për qytetarët e besimit katolik shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy