Maqedoni: 8 shtatori ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Pinterest LinkedIn Tumblr +

8 Shtatori (e mërkurë) – Dita e Pavarësisë së Maqedonisë së Veriut, do të jetë ditë jo pune për të gjithë qytetarët.

Kështu ka njoftuar Ministria për Punë dhe Politikë Sociale, prej ku ua urojnë qytetarëve ditën e pavarësisë.

“Ministria për Punë dhe Politikë Sociale (MPPS) njoftoi se në pajtim me Ligjin për festat, 8 shtatori (e mërkurë), Dita e pavarësisë, është ditë jo pune për të gjithë qytetarët të Republikës së Maqedonisë së Veriut”, thuhet në njoftimin e MPPS-së.

Maqedoni: 8 shtatori ditë jo pune për të gjithë qytetarët shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy