MASH Maqedoni: Bojkotimi i mësimit është në dëm të nxënësve

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministria e Shëndetësisë duke reaguar ndaj konferencës së disa prindërve të cilët u shprehën kundër librave digjitalë dhe se nga nesër do të bëjnë thirrje për bojkot të mësimit thotë se një vendim i tillë do të ishte në dën të procesin arsimor-edukues.

MASH bën thirrje që qytetarë të cilët janë pjesë e kësaj nisme të mos i çojnë nxënësit në bojkot për shkak se është në dëm të nxënësve.

“Kjo nuk është vlerë e vërtetë. Qëllimi i vërtetë është krijimi i gjeneratave të reja që do të edukohen mirë dhe do të jenë të gatshëm për botën që i pret pas 10-20 viteve, dhe ku digjitalizimi do të përfshihet në të gjitha sferat”, theksojnë nga MASH.

Sipas tyre, nuk mund të arsyetohet bojkotimi i diçka që sjell cilësi në arsim dhe përfitime të mëdha për të rinjtë./Telegrafi/

Advertisement

MASH Maqedoni: Bojkotimi i mësimit është në dëm të nxënësve shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy