Mickoski: Ligji për legalizim po politizohet nga LSDM

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sipas udhëheqësit të OBRM-PDUKM, Hrisitja Mickoski, ligji për legalizimin e ndërtesave pa leje është i politizuar nga LSDM dhe ata përsëri po kërkojnë një fajtor aty ku fajtori nuk është.

Le të shohin veten dhe do të marrin përgjigjen, thotë Mickoski duke iu përgjigjur pyetjen cili do të jetë pozicioni i OBRM-PDUKM-së për ligjin dhe ndryshimin në të cilin publiku dhe ekspertët besojnë se ekziston një amnisti e fshehur për politikanët që ndërtuan në mënyrë të paligjshme.

“Nëse ka një amnisti të fshehur, ajo është dhënë shumë më herët nga një president për Kryeministrin e sotëm fatkeqësisht në Qeveri, i cili është i vetmi politikan abolicionist dhe njeriu që hyri në mandatin e tij në 2017 me një çështje aktive gjyqësore. Është një amnisti publike, këtu nuk ka asnjë amnisti të fshehur”, thotë Mickoski./Telegrafi/

Mickoski: Ligji për legalizim po politizohet nga LSDM shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy