Mickoski: LSDM dhe BDI e keqpërdorin BE-në për të vjedhur

Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Fokusi i kësaj klike të ngushtë qeverisëse është te krimi, plaçkitjet dhe interesat personale. Qeveria të shtunën ishte në Pellagoni për të shënuar fillimin e ndërtimit të një pjese të segmentit Prilep-Manastir. Ata bënë foto, bënë skena të mëdha. Agjencia e preferuar e ngjarjeve të BDI-së ngriti një platformë për të festuar, ata mbaruan, paketuan, ngarkuan ekskavatorët dhe u larguan. Për të njëjtën rrugë sot nuk po punohet”.

Këtë kryetari i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski në tribunën e djeshme të OBRM-PDUKM-së në Kumanovë. Ai theksoi se asgjë nuk po bëhet në terren, dhe kompania private, e cila është kontraktore, gjegjësisht “Bechtel dhe Enka” pret paratë që i premtoi qeveria.

“Është vjedhja që e gjithë klika e pushtetit po e shtyn para syve tanë. Kanë një vit të tërë që flasin për këtë projekt, por nuk na kanë prekur lopatë, dhe ata, nga ana tjetër, kujdes, kjo është shumë interesante, nga ana tjetër, rekreativistët në Çair të Shkupit ndërtuan parking nga oborri i spitalit për një natë, dhe atë pa flamur evropian. Dhe kjo, sado qesharake, flet vetëm për paligjshmërinë që mbretëron në Maqedoni dhe se sa e paaftë është Qeveria e Bashkimit Demokratik për Integrim të mbështetur nga LSDM-ja”, tha Mickoski.

Ai theksoi se për ta lehtësuar kalimin e ligjeve të LSDM-së dhe BDI-së në Kuvend, këtij projekti i kanë bashkangjitur flamurin evropian, sipas tij, pa asnjë bazë për të njëjtin.

Advertisement

Mickoski: LSDM dhe BDI e keqpërdorin BE-në për të vjedhur shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy