Mickoski: Negociatat të hapen menjëherë, BE të mbajë premtimet

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kryetari i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski thotë se negociatat me Bashkimin Evropian duhet të fillojnë menjëherë.

Ai thotë se Maqedonia tashmë i ka përmbushur kushtet për fillimin e negociatave me BE.

“Negociatat duhet të zhvillohen nesër, dhe BE duhet të përmbush premtimin e saj për këtë popull që menjëherë pas përmbushjes së kritereve me të cilat Zoran Zaev na poshtëroi si popull dhe komb, ne do të fillojmë rrugën për anëtarësim të plotë”, tha Mickoski.

Ai thotë se qëllimi i Zaevit është vetëm të marrë një datë për negociata, e cila është e ndryshme nga fillimi i negociatave./Telegrafi/

Advertisement

Mickoski: Negociatat të hapen menjëherë, BE të mbajë premtimet shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy