Ministrat e ASH-së, Mexhiti dhe Aliu, Refuzojnë të Dorëheqen

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Ministrat e ASH-së, Mexhiti dhe Aliu, Refuzojnë të Dorëheqen

Ministrat e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Fatmir Mexhiti dhe Azir Aliu, refuzuan të japin dorëheqje, ndonëse u përballën me presion në Qeveri. Ata deklaruan se nuk kanë asnjë arsye për të larguar detyrën e tyre, duke theksuar punën e tyre transparente dhe të përgjegjshme në detyrën e ministrive të tyre.

“Nuk do të japim dorëheqje, sepse fillimisht, siç tha kolegu im Fatmir Mexhiti – ne punojmë në mënyrë transparente dhe kemi punuar me përgjegjësi. Momenti i dytë është që shkarkimin tonë duhet ta kërkojë partia, për këtë gjë ne nuk vlerësojmë që do të kërkojë partia jonë shkarkimin tonë, sepse nuk ka arsye”, tha Azir Aliu.

Lexo po ashtu
Aliu: Shkarkimi i drejtorëve të ASH-së është “hedhje e vajit në zjarr” nga BDI

Advertisement

Ministri Mexhiti shtoi se ata janë konstantisht vlerësuar pozitivisht nga qytetarët për punën e tyre të drejtë dhe transparente.

“Këtë e thonë qytetarët se ministër më të ndershëm dhe më transparent nuk kemi parë”, tha Mexhiti.

Advertisement

Ministrat e ASH-së, Mexhiti dhe Aliu, Refuzojnë të Dorëheqen shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy