Moti gjatë ditës së nesërme në Maqedoni

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Moti nesër do të jetë me vranësira me kushte për reshje të shiut në pjesën lindore të vendit. Gjatë pasdites vranësirat do të zvogëlohen he moti do të jetë me diell dhe me erë në drejtim veriperëndimor dhe verior.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin nga 6 deri 12 gradë celsius, ndërsa temperatura maksimale nga 15 deri 22 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira, ndërsa gjatë pasdites me diell ku temperatura maksimale do të arrijë deri në 20 gradë celsius.

Nga dita e shtunë moti do të jetë kryesisht me diell dhe me rritje të temperaturave./Telegrafi/

Advertisement

Moti gjatë ditës së nesërme në Maqedoni shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy