Moti në Maqedoninë e Veriut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sot në Maqedoni do të mbizotërojë mot me diell me vranësira mesatare. Do të fryjë erë e dobët deri dhe herë pas here e fortë nga drejtimi jugor. Pasdite në zonat malore do të ketë kushte për reshje të rrëmbyeshme të shkurtra dhe shtrëngata të rralla.

Temperaturat maksimale do të lëvizin nga 24 deri në 31 gradë Celsius.

Indeksi i rrezatimit ultravjollcë do të ketë vlerën UV=6.

The post Moti në Maqedoninë e Veriut appeared first on Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy