Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Paradite moti do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, ndërsa gjatë parasites e posaçërisht në vendet malore pritet të kemi mot jostabil me reshje të shiut.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga nëntë deri në 19 gradë celsius ndërsa temperatura ditore nga 18 deri 30 gradë celsius.

Në Shkup paradite moti do të jetë me diell dhe me vranësira, kurse gjatë pasdites pritet mot jostabil me reshje temperatura. Temperatura maksimale pritet të jetë 29 gradë celsius.

Moti sot në Maqedoninë e Veriut shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy