Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Moti sot pritet të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Gjatë pasdites në pjesët perëndimore të vendit pritet të ketë reshje të shiut me erë të përforcuar.

Temperatura gjatë mëngjesit do të lëvizë prej 12 deri 20 gradë celsius, ndërsa temperatura ditore prej 28 deri 35 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë i njëjtë, me diell dhe me vranësira mesatare ndërsa gjatë pasdites pritet të ketë reshje të shiut. Temperatura minimale do të jetë 16 gradë celsius, ndërsa temperatura ditore 34 gradë celsius.

Nga dita e hënë moti pritet të jetë me diell dhe me temperatura të larta./Telegrafi/

Advertisement

Moti sot në Maqedoninë e Veriut shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy