Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me lagështi. Në pjesën jugore të vendit do të ketë diell, ndërsa në pjesën veriore do të ketë reshje të shiut. Në vendet më të larta malore do të ketë borë.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 0 deri 5 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 6 deri 11 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë stabil dhe me diell. Gjithashtu meterologët parashikojnë rritje të temperaturave./Telegrafi/

Moti sot në Maqedoninë e Veriut shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy