Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i nxehtë. Pasdite do të ketë vranësira dhe kushte për reshje të shiut dhe erë të fuqishme në disa vende.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 13 deri 23 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 30 deri 37 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë me diell, si dhe do të ketë rritje të vranësirave dhe kushte për mot jostabil, sidomos në orët e pasdites./Telegrafi/

Moti sot në Maqedoninë e Veriut shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy