Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me reshje të shiut dhe borës, të cilat do të vazhdojnë deri në orët e vona të natës, ndërsa më intensive do të jenë në pjesët malore.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -4 deri 0 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 2 deri 5 gradë celcius.

Edhe gjatë ditëve të ardhshme pritet të vazhdojnë reshjet e shiut dhe borës, ndërsa nga DPHM thonë se trashësia e borës do të arrijë deri në 15 centimetra në disa vende./Telegrafi/

Moti sot në Maqedoninë e Veriut shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy