Ndalohet një shtetas i Holandës në Strugë, ka hyrë ilegalisht në vend

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një shtetas holandez tridhjetë e pesë vjeçar është arrestuar në një hotel në Strugë, pasi më parë kishte hyrë ilegalisht në Maqedoninë e Veriut, njofton MPB.

“Me datë 18.05.2023 rreth orës 14:00 nga një hotel në Strugë, zyrtarë policorë nga DPB Strugë kanë ndaluar A.H.D.M.(35) nga Holanda, pasi më parë kishte hyrë ilegalisht në vend. Ai iu dorëzua punonjësve të policisë për krim ndërkufitar dhe emigracion në Qendrën Rajonale për Çështje Kufitare Perëndim”, thuhet në njoftimin e MPB./Telegrafi/

Ndalohet një shtetas i Holandës në Strugë, ka hyrë ilegalisht në vend shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy