Ndryshojnë çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Komisioni Rregullator për Energjetik ka ulur çmimin e derivateve të naftës për mesatare prej 1.6%, njofton Telegrafi Maqedoni.

Nga mesnata çmimi i benzinës EUROSUPER BS-95 ulet për 1150 denarë dhe do të shitet për 60.00 denarë për litër.

Çmimi i EUROSUPER BS-98 po ashtu lirohet për 1.50 denarë dhe do të shitet për 62.00 denarë për litër.

Çmimi i dizelit lirohet për 0.50 denarë dhe do të shitet për 53.00 denarë për litër.

Advertisement

Derivatet e vajrave ekstra të lehta do të lirohet për 0.50 denarë dhe do të shitet 52.50 denarë./Telegrafi/

The post Ndryshojnë çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni appeared first on Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy