Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nga mesnata do të rriten çmimet e derivateve të naftës, informon Komisioni Rregullator për Energjetik.

Benzina EUROSUPER BS-95 rritet me 1.50 denarë, dhe do të shitet për 59.50 denarë.

EUROSUPER BS-98 do të shtrenjtohet për 1 denarë dhe do të shitet për 61.50 denarë.

Ndërsa Dizeli do të shtrenjtohet për 1 denarë dhe do të shitet për 51.00 denarë.

Advertisement

Çmimi i derivateve të vajrave ekstra të lehta do të shtrenjtohet për 1 denarë dhe do shitet për 40 denrë./Telegrafi/

The post Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni appeared first on Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy