Në Maqedoni ka 6.257 raste aktive me coronavirus

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Instituti për Shëndet Publik sot regjistroi 3.803 pacientë të shëruar nga coronavirusi, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Sipas qyteteve në Shkup – 2.109, Kumanovë – 252, Manastir – 180, Tetovë – 178, Veles – 165, Gostivar – 126, Gjevgjeli – 88, Kavadar – 82, Resnjë – 80, Negotinë – 73, Shtip – 67, Ohër – 59, Kërçovë – 52, Prilep – 46, Krushevë – 35, Koçan – 30, Sveti Nikollë – 24, Radovish dhe Dellçevë nga 22, Strumicë – 18, Demir Hisar – 17, Vinicë – 16, Strugë – 14, Bogdanci – 13, Demir Kapi – 9, Kriva Pallankë – 8, Dibër – 6, Berovë dhe Pehçevë nga 3, Probishtip, Vallandovë dhe Makedonska Kamenica nga 2.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 154.494, numri i pacientëve të shëruar është 143.069, numri i vdekjeve është 5.168, ndërsa numri i rasteve aktive është 6.257.

Më shumë raste aktive ka në Shkup 2.650, Kumanova 547, Manastiri 446./Telegrafi/

Advertisement

Mbi 3.800 të shëruar dhe 123 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

Në Maqedoni ka 6.257 raste aktive me coronavirus shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy