Shkupi me mbi 5.000 raste aktive me coronavirus

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në vend, Shkupi dhe Prilepi janë qytete me më shumë raste aktive me coronavirus.

Sipas të dhënave më të fundit nga Ministria e Shëndetësisë, Shkupi ka 5.017 raste aktive, ndërsa Prilepi 757.

Në Kavadarci ka 572, në Ohër 436 dhe në Negotinë 367 raste aktive.

Më pak raste aktive ka në Makedonska Kamenica, ku janë regjistruar vetëm 2 raste.

Advertisement

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 110.209, numri i pacientëve të shëruar është 96.570, numri i të vdekurve është 3.265, ndërsa numri i rasteve aktive është 10.374./Telegrafi/


Numra alarmante, 21 viktima dhe 947 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Advertisement

Shkupi me mbi 5.000 raste aktive me coronavirus shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy