Në shuarjen e zjarrit në afërsi të Krivolakut është përfshirë edhe një helikopter i URM-së

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një helikopter i ushtrisë tashmë është nisur në drejtim të poligonit të Krivolakut për të ndihmuar në shuarjen e zjarrit, i cili ka shpërthyer mbrëmë vonë.

“Është kontaktuar poligoni ushtarak Krivolak dhe na kanë njoftuar se në ka ra zjarr në ABH poligoni i vjetër në një terren të paarritshëm. Nuk dihet ora e saktë i shpërthimit të zjarrit, por mendohet se zjarri ka filluar gjatë natës. Në mëngjes janë lajmëruar nga kujdestari në terren”, njoftojnë nga të cilët janë njoftuar më herët nga QRBM Veles.

Njësiti Territorial Zjarrfikës nga Negotina kanë bërë të ditur se ata janë njoftuar menjëherë për zjarrin, dhe kanë shkuar në Krivolak, por nuk kanë arritur të arrijnë për shkak të një pjese të paarritshme./Telegrafi/

Në shuarjen e zjarrit në afërsi të Krivolakut është përfshirë edhe një helikopter i URM-së shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy