OBRM-PDUKM i bën thirrje LSDM-së të mbështesë Rezolutën në Kuvend

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nëpërmjet një njoftimi të OBRM-PDUKM-së thuhet se LSDM-ja të mos gjejë arsyetime dhe të mbështesë Rezolutën në Kuvend.

“Rezoluta që e propozoi OBRM-PDUKM është sublimat i qëndrimeve të ASHAM-it, Fakultetit “Kirili dhe Metodi” si dhe KOM-it”, thuhet në njoftimin e OBRM-PDUKM-së.

Sipas tyre, Rezoluta nuk duhet ta frikësojë asnjë politikan në Maqedoni u cili mendon mirë për shtetin, interesin e tij dhe popullit.

“Maqedonia duhet të ketë të shkruara linjat e kuqe dhe ato duhet të marrin formë institucionale. LSDM-ja nuk duhet që përmes Kuvendit të pengojë për shkak se kjo është në dëm të Maqedonisë”, thuhet në njoftimin e OBRM-PDUKM-së./Telegrafi/

Advertisement

OBRM-PDUKM i bën thirrje LSDM-së të mbështesë Rezolutën në Kuvend shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy