OBRM-PDUKM: Me paratë e qytetarëve do të blejnë ngrohjen më të shtrenjtë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Për shkak të paaftësisë së Qeverisë së udhëhequr nga LSDM-ja, qytetarët paguajnë fatura më të larta për ngrohje dhe janë në pasiguri nëse do të ketë ngrohje”, deklarojnë nga OBRM-PDUM.

“Përderisa të gjithë liderët botërorë zhvillonin bisedime intensive për të ofruar gaz me çmime më të ulëta, kreu i RRE-së, Marko Bislimovski vetëm dy muaj më parë i bindi qytetarët që të jenë të qetë për sezonin e ngrohjes, duke pretenduar se kompanitë janë gati.

Sot qeveria e paguan sërish ngrohjen më të shtrenjtë me paratë e qytetarëve, përmes mjeteve buxhetore”, shtojnë nga atje./Telegrafi/

OBRM-PDUKM: Me paratë e qytetarëve do të blejnë ngrohjen më të shtrenjtë shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy