OBRM-PDUKM: Menjëherë pas kthimit nga Brukseli, Kovaçevski duhet të jep dorëheqje

Pinterest LinkedIn Tumblr +

OBRM-PDUKM dhe populli fituan. Propozimi i fundit i cili do të kuptojnë bullgarizim të Maqedoni ra”, kështu deklaroi deputetii OBRM-PDUKM-së Dragan Kovaçki.

Përpjekjet që i kemi bërë bashkë me popullin shpëtuan kombin nga asimilimi. Fitorja është e jona, duhet të gjithë të jeni krenarë, pasi jeni pjesë e kësaj gjenerate e cila pengoi bullgarizmin. Dimitar Kovaçevski 6 muaj negocion për këtë propozim.

Ky propozim i turpshëm i cili ndikon direkt në dëm të interesave të Maqedonisë. Kovaçevski bashkë me qeverinë e tij menjëherë pas kthimit nga Brukseli duhet të japin dorëheqje kanë për detyrë që të deponojnë dorëheqjen e tyre në Kuvend. Përgjegjësi duhet të ketë”, porositi më tej Kovaçki.

OBRM-PDUKM: Menjëherë pas kthimit nga Brukseli, Kovaçevski duhet të jep dorëheqje shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy