OBRM-PDUKM për të tretën ditë radhazi bllokon rrugë si shenjë proteste

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Me dhjetëra protestues dhe automjete të bllokuara, OBRM-PDUKM edhe sot bllokoi tre udhëkryqe në Shkup dhe në disa qytete tjera.

Në Shkup u bllokua udhëkryqi para spitalit të qytetit, udhëkryqi te “Mavrovasja” dhe udhëkryqi para NIP “Nova Makedonia”.

Protestat me moton “Mjaft më, dil për Maqedoninë” mbahen për shkak që, siç e sqarojnë ata, përpjekjen e re për shitje të të interesave nacionale maqedonase nga Zaev dhe Buçkovski.

“OBRM-PDUKM del me bllokime në Shkup dhe 10 qytete tjera në Maqedoni. Zaev duhet ta thotë se për çfarë bisedohet. Dil për Maqedoninë”, ishte thirrja e Mickoskit për protesta disa ditë më parë./Telegrafi/

Advertisement

OBRM-PDUKM për të tretën ditë radhazi bllokon rrugë si shenjë proteste shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy