OBRM-PDUKM prin në Bashkinë e Shkupit

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve publikoi rezultatet e para për Bashkinë e Shkupit.

Nga 12.85% të fletëvotimeve të numëruara në 88 kuti votimi nga 685 në total, kanë votuar 53.058.

Kandidatja e pavarur por e mbështetur nga OBRM-PDUKM dhe ASH-AA, Danela Arsovska fiton me 37.51%, ndërsa Petre Shilegov i LSDM-së dhe i mbështetur nga BDI ka 36.04% të votave.

Votat tjera janë të kandidatëve tjerë./Telegrafi/

Advertisement

OBRM-PDUKM prin në Bashkinë e Shkupit shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy