Pendarovski nënshkroi ligjin, patentë shoferët do të vlejnë deri në fund të vitit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Pendarovski nënshkroi ligjin, patentë shoferët do të vlejnë deri në fund të vitit

Presidenti Stevo Pendarovski nënshkroi dekretin për ndryshimet në Ligjin për siguri në komunikacionin rrugor, me të cilat zgjatet vlefshmëria e patentë shoferëve me emrin e vjetër kushtetues dhe afati për zëvendësimin e tyre do të jetë 31 dhjetor 2024.

Presidenti Pendarovski, siç njoftuan nga Kabineti i tij, e mirëpret vendimin e deputetëve të cilët sot i vendosën interesat e qytetarëve mbi politikën ditore dhe morën vendim për patentë shoferë.

Lexo po ashtu
Miratohen ndryshimet ligjore, lejet e vozitjes me emrin e vjetër do të vlejnë deri në fund të vitit

Advertisement

Kuvendi sot pasdite me 90 vota “pro” miratoi ndryshimet ligjore sipas të cilave afati për dhënien e patentë shoferëve të rinj me etiketën “Republika e Maqedonisë së Veriut” vazhdohet deri më 31 dhjetor 2024, në vend të mesnatës së sotme.

Pendarovski nënshkroi ligjin, patentë shoferët do të vlejnë deri në fund të vitit shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy