Për 24 orë 11 viktima dhe 153 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1.549 testime për coronavirus, ndërsa 153 raste kanë rezultuar pozitiv.

Prej rasteve të reja, në Shkup janë 108, Kumanovë-12, Prilep – 9, Kavadar – 6, Manastir – 5, Kriva Pallanka – 4, Vinica – 2, Strumica, Kërçova, Negotina, Shën Nikolla, Berova, Dellçeva dhe Probishtipi – nga 1.

Nga MSH informojnë se kanë ndërruar jetë 24 pacientë, të cilët kanë qenë pozitiv për COVID-19, ndërsa nga sistemi “Termini im” janë paraqitur edhe dy pacientë të vdekur, të cilët kanë ndërruar jetë prej datës 22.10.2021 deri 30.10.2021.

Kurse ISHP ka regjistruar 309 pacientë të shëruar.

Advertisement

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve me COVID-19 shkon në 202.705, prej të cilëve 188.849 janë shëruar, ndërsa 7.145 kanë ndërruar jetë.

Numri i rasteve aktive deri sot (1 nëntor) është 6.711./Telegrafi/

Për 24 orë 11 viktima dhe 153 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy