PTHP – Shkup: Hetim ndaj dy personave për armëmbajtje pa leje dhe municione

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Prokuroria Themelore Publike Shkup ka lëshuar urdhër për zhvillimin e procedurës hetuese kundër dy personave të dyshuar për vepër penale – Prodhim, posedim, ndërmjetësim dhe tregtim të paautorizuar me armë apo lëndë shpërthyese nga neni 396 paragrafi 2 në lidhje me paragrafin 1 të Kodit Penal. .

Të dyshuarit të moshës 35 dhe 34 vjeç, më 16 maj, në një veturë BMW me targa të Shkupit përcjellë Klan M, në mënyrë të paligjshme kanë mbajtur një sasi të madhe armësh dhe municioni – tri pistoleta “Flamur i Kuq M57” me korniza përputhëse dhe 21 fishekë.

Arma dhe municioni janë gjetur gjatë kontrollit të veturës në rrugën Kiçevska, në një çantë para sediljes së pasagjerit. Prokurori publik kompetent i ka dorëzuar gjyqtarit të procedurës paraprake propozim për caktimin e masës së paraburgimit për dy të dyshuarit, duke vlerësuar se janë plotësuar bazat ligjore.

PTHP – Shkup: Hetim ndaj dy personave për armëmbajtje pa leje dhe municione shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy