Publikohen çmimet e reja të derivateve të naftës në Maqedoni

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Komisioni Rregullator për Energjetikë mori vendim për ulje të çmimit të derivateve të naftës në mesatare prej 0.33%, njofton Telegrafi Maqedoni.

Çmimi i EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98, dhe Dizelit do të lirohen për 0.50 denarë.

Çmimi i EUROSUPER BS-95 do të kushtojë 59.50, ndërsa EUROSUPER BS-98 do të kushtojë 61.50 denarë.

Çmimi i dizelit do të jetë 52.00 denarë për litër.

Advertisement

Çmimi i vajrave ekstra të lehta nuk ka pësuar ndryshim dhe do të shitet për 52.00 denarë për litër./Telegrafi/

Publikohen çmimet e reja të derivateve të naftës në Maqedoni shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy