Qytetarët e Maqedonisë mund të udhëtojnë pa test PCR për në Serbi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nuk ka ndryshime për të hyrë në Serbi, ndërsa qytetarët e Maqedonisë mund të udhëtojnë pa test PCR.

PCR test negativ për hyrjen në Serbi nuk nevojiten për qytetarët e mini shengenit – Maqedonia e Veriut, Shqipëria, plus Hungaria dhe Bullgaria.

“Kjo sepse ka një numër të madh të qytetarëve që qarkullojnë përtej kufirit në mënyrë që të bëjnë më të lehtë biznesin dhe jetën e tyre”, tha Kryeministrja Ana Brnabiq.

Ajo theksoi se qytetarët e këtyre vendeve nuk i nënshtrohen masës së izolimit.

Advertisement

Sot Kryeministrja Brnabiq ka demantuar raportet e mediave se qytetarët serbë që planifikojnë të udhëtojnë jashtë gjatë festave të Pashkëve duhet të kenë parasysh se kur të kthehen i presin rregulla të reja./Telegrafi/

The post Qytetarët e Maqedonisë mund të udhëtojnë pa test PCR për në Serbi appeared first on Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy