Regjistrohen 688 pacientë të shëruar nga coronavirusi në Maqedoni

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Instituti për Shëndet Publik sot regjistroi 688 pacientë të shëruar nga coronavirusi informojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Në Shkup-251, Kumanovë-38, Dibër-3, Shtip-39, Prilep-45, Tetovë-41, Strugë-18, Veles-29, Manastir-43, Ohër-28, Kavadar-26, Gostivar-32, Gjevgjeli-2, Strumicë-13, Kriva Pallankë-4, Radovish-6, Koçan-12, Probishtip-1, Demir Hisar-7, Makedonski Brod-3, Pehçev-1, Berov-2, Vallandov-2, Vinicë-2, Sveti Nikollë-6, Kërçovë-18, Resnjë-7 dhe Negotin-9.

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me coronavirus në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 73.638, numri i pacientëve të shëruar është 49.414, numri i vdekjeve është 2.121 dhe numri i rasteve aktive është 22.103./Telegrafi/

The post Regjistrohen 688 pacientë të shëruar nga coronavirusi në Maqedoni appeared first on Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy