Sela për shkarkimin e ministrave që e përkrahën Taravarin: Patjetër që e kemi shumicën

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Sela për shkarkimin e ministrave që e përkrahën Taravarin: Patjetër që e kemi shumicën

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut sot do të votojë për shkarkimin e ministrit Fatmir Mexhiti dhe Azir Aliu nga Aleanca për Shqiptarë.

Ziadin Sela nga radhët e Aleancës për Shqiptarë pas përçarjes partiake, theksoi se do të votojë për shkarkimin e ministrave, duke theksuar se kanë siguruar edhe votat e mjaftueshme.

Lexo po ashtu
Mbledhja e ASH-së në Kumanovë, shumica e kuvendarëve mbështesin Arben Taravarin për koalicion me opozitën shqiptare

Advertisement

“Po patjetër që e kemi shumicën, presim që të zbatohen vendimet e organeve të partisë. E kemi marrë një vendim në Këshillin drejtues që në të njëjtën kohë është edhe Komisioni kadrovik i partisë dhe sot duhet të zbatohet ajo që e ka marrë si vendim Aleanca për Shqiptarë”, tha Sela.


Thaçi merr pjesë në Kuvend: Nuk votoj për shkarkimin e ministrave të ASH-së, Sela nuk meriton të ekzistojë në skenën politike

Advertisement
Lexo po ashtu
Thaçi merr pjesë në Kuvend: Nuk votoj për shkarkimin e ministrave të ASH-së, Sela nuk meriton të ekzistojë në skenën politike

Sela për shkarkimin e ministrave që e përkrahën Taravarin: Patjetër që e kemi shumicën shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy