Shkup: 155 gjoba për shkelje të rregullave në trafik

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministria për Punë të Brendshme informon se dje ka vazhduar me kontrollet e intensifikuara të aksionit në fushën e trafikut.

Nga MPB thonë se në territorin e Shkupit kanë shqiptuar gjithsej 155 gjoba, prej të cilave përfshirë 75 për vozitje më të madhe se shpejtësia e lejuar, 17 kundërvajtje të kryera nga këmbësorët, nëntë për vozitje pa patentë shoferi, gjashtë për vozitje nën ndikimin e alkoolit, 30 për parkim ilegal.

“Veprimet e intensifikuara kontrollet e trafikut vazhdojnë. U bëjmë thirrje qytetarëve që të respektojnë rregullat e komunikacionit në mënyrë që të rrisin sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojnë në rrugë më të sigurta”, thonë nga MPB./Telegrafi/

Shkup: 155 gjoba për shkelje të rregullave në trafik shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy