Sonte ka rënë zjarr në një fshat në rrethinën e Shkupit

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një zjarr ka rënë sonte mbi fshatin Sullara e Epërme, në rrethinën e Shkupit.

Nga Brigada e Zjarrfikësve të Shkupit, thanë për AIM-n se është dërguar një veturë me ekip të zjarrfikësve, të cilët nuk kanë mundur të intervenojnë për shkak të paaksesueshmërisë së terrenit.

Qendra e Menaxhimit të Krizave bën me dije se në terrenin e paarritshëm digjen kryesisht bar dhe shkurre.

“Për shkak të temperaturave të ulëta ka gjasa të mëdha që zjarri të shuhet vetë gjatë natës. Nëse zjarri është ende aktiv nesër në mëngjes, do të marrim me qira aeroplanë”, thekson QMK.

Advertisement

Sonte ka rënë zjarr në një fshat në rrethinën e Shkupit shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy