Sot 25 viktima dhe 613 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 1.837 teste, ndërsa janë regjistruar 613 raste të reja me COVID-19, njofton Telegrafi Maqedoni.

Në Shkup-204, Kumanovë-35, Dibër-15, Shtip-20, Prilep-27, Tetovë-29, Strugë-19, Veles-24, Manastir-23, Ohër-27, Kavadar-38, Gostivar-24, Gjevgjeli-19, Strumicë-9, Kriva Pallankë-8, Radovish-8, Koçan-11, Probishtip-3, Makedonski Brod-2, Pehçev-1, Berov-12, Vallandov-2, Vinicë-1, Dellçev-4, Sveti Nikollë-15, Kërçovë-11, Resnjë-7, Negotinë-15.

25 njerëz vdiqën, tetë pacientë nga Shkupi (63, 80, 72, 72, 53, 81, 60 dhe 71), dy nga Kumanova (86 dhe 87), një nga Prilepi (77), dy nga Velesi (68 dhe 61) ), tre pacientë nga Manastiri (54, 67 dhe 57), një nga Kavadari (68), tre nga Gostivari (60, 75 dhe 59), një nga Gjevgjelia (71), një nga Strumica (47), një nga Radovishi ( 53), një nga Sveti Nikolla (75) dhe një pacient nga Resnja (84).

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me coronavirus në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 73.638./Telegrafi/

Advertisement

The post Sot 25 viktima dhe 613 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni appeared first on Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy