Spasovki: Gjermania ka qenë dhe mbetet mbështetësi dhe partneri ynë i vazhdueshëm

Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Unë jam veçanërisht i kënaqur që sot, së bashku me Ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë, Anke Holstein po merr pjesë në dorëzimin zyrtar të pajisjeve – një donacion nga Ministria Federale e Brendshme e Republikës Federale të Gjermanisë për Ministrinë tonë të Brendshme”, tha Ministri Spasovski.

“Është një fakt i padiskutueshëm që që nga pavarësia e vendit tonë e deri më sot, Republika Federale e Gjermanisë ka qenë dhe mbetet mbështetësi dhe partneri ynë i vazhdueshëm, duke dhënë një kontribut të madh në përpjekjet tona për të ndërtuar një shoqëri të qëndrueshme, demokratike dhe të prosperuar, të gatshme të bëhet një anëtar i barabartë i shoqatave Euro-Atlantike”, tha Ministri i Brendshëm Oliver Spasovski gjatë marrjes së automjeteve dhe pajisjeve të destinuara për nevojat e policisë kufitare, një donacion nga Gjermania.

Donacioni, me vlerë rreth 660,000 euro, përfshin 22 automjete, 10 prej të cilave janë nga “Dacia Duster” dhe 12 nga “Ford Focus”, me vlerë 370,000 euro, të cilat do të dorëzohen për përdorim në Byronë e Sigurisë Publike për nevojat e Policisë Kufitare dhe pajisje teknike me vlerë 290.000 euro, e cila përbëhet nga: pajisje për ndalje të detyruar të automjeteve – modeli “Stinger”, pajisje për verifikimin e dokumentit të avancuar – modeli “Regula”, kamera termike me rreze të gjatë, elektrik dore, shkopinj ndezës, çizme dhe jelekë./Telegrafi/

Spasovki: Gjermania ka qenë dhe mbetet mbështetësi dhe partneri ynë i vazhdueshëm shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2020 Struga.info | Privacy policy