Taravari komenton plumbin tek shtëpia e tij: Ju nuk mund të vrisni një popull!

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Taravari komenton plumbin tek shtëpia e tij: Ju nuk mund të vrisni një popull!

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari ka reaguar në lidhje me plumbin e gjetur tek shtëpia e tij, dhe thekson se me anë të kërcënimeve nuk do të mund ta heshtin fjalën e lirë.

Lexo po ashtu
Gjendet një plumb para shtëpisë së Arben Taravarit, policia në vend ngjarje

Advertisement

“Forcat e policisë të shtetit ishin sot në shtëpinë time ashtu si e keni parë nga mediat, sepse aty është gjetur një plumb që është lëshuar me mesazh të qartë kërcënues mafioz.

Më vjen keq për familjen time dhe sidomos për nënën time e cila e ka përjetuar veçanërisht keq këtë situatë.
Më vjen keq për ata politikanë që tregojnë se argumenti i tyre për të heshtur zërin e dikujt janë plumbat, plumba që më kujtojnë Italinë e viteve 1992 ku mafia e vrau gjykatësin e famshëm Xhovani Falkone”, shkruan Taravari në profilin e tjij në Facebook.

Tarari thotë se ata që mbajnë peng këtë vend, janë në dëshprimin e humbjes.

Advertisement

Por për kaq më vjen keq…këtu mbaron keqardhja ime dhe Filon Gëzimi Im sepse kuptoj se ata që e mbanin peng këtë vend janë në dëshpërimin e humbjes!

Është në hall të madh kushdo që i mbaron fjala dhe i mbetet vetëm plumbi…

Kujtdo që e ka lëshu atë plumb, i them se edhe sikur artileri të rëndë të lëshoni, ndryshimi ka filluar dhe nuk ka asgjë që e ndal!”, shkruan Taravari.

Taravari shtoi se ju nuk mund të heshtni, vrisni, ndaloni Një Popull!/Telegrafi/

Advertisement

 

Taravari komenton plumbin tek shtëpia e tij: Ju nuk mund të vrisni një popull! shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy