Taravari: Nuk besoj që ndryshimi i Kodit Penal do ta sjellë Gruevskin në Maqedoni

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari thotë se nuk beson që ndryshimet ligjore të Kodit Penal do të kthejnë ish kryeministrin, azilantin e arratisur, në Maqedoninë e Veriut.

Taravari në intervistë për VOA thotë se Gruevski është i akuzuar në shumë lëndë dhe si rrjedhojë e ka vështirë të kthehet në vendin tonë.

“Nuk besoj se këto ndryshime e ndihmojnë z.Gruevskin pasi ai ka shumë lëndë, nuk është një, dy ose tre. Në qoftë se nuk gaboj ka afër 9 lëndë. S’e besoj që ndryshimi i Kodit Penal do të ndihmon që Gruevski të kthehet në Maqedoni . mendimi im. Them si laik i kësaj lëmie”, tha Taravari.

Taravari: Nuk besoj që ndryshimi i Kodit Penal do ta sjellë Gruevskin në Maqedoni shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy