Zaev: Të vazhdojmë me zbatimin e standardeve evropiane në shoqërinë tonë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dhjetë përparësitë e “Aksionit 21” janë parimet që do të na drejtojnë këtë vit, shkroi kryeministri Zoran Zaev në Facebook.

“Përshpejtimin e proceseve për një Maqedoni të Veriut Evropiane, vazhdojmë në rrugën Evropiane përmes “Aksionit 21 – për standardet Evropiane në shtëpi”, me programe dhe projekte zhvillimi, për të qenë të gatshëm për të filluar negociatat me BE në çdo kohë.

Dhjetë përparësitë e # Action21 janë parimet që do të na drejtojnë këtë vit. Përmbushja e tyre do të jetë motivi ynë për të punuar dhe për të vazhduar deri në fund të mandatit të kësaj Qeverie me zbatimin e standardeve evropiane në çdo qelizë të shoqërisë sonë”, shkruan Zaev./Telegrafi/

Zaev: Të vazhdojmë me zbatimin e standardeve evropiane në shoqërinë tonë shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy