Zakharieva: Bullgaria së shpejti do t’i dhurojë vaksinat Maqedonisë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministrja e Punëve të Jashtme, Ekaterina Zakharieva tha se së shpejti do t’i dhurojnë Maqedonisë së Veriut vaksinat.

Ajo tha se vonimi vjen për shkak të mekanizmit të Kovaks ku Bullgaria po ashtu është pjesëmarrëse.

“Tani fillon marrja e rregullt me vaksinat nga ana e BE-së dhe shpresoj se së shpejti do ta kemi këtë mundësi. Bullgaria do të çojë vaksina në Maqedoninë e Veriut”, tha Zakharieva.

Ajo shprehu dëshirën që marrëdhëniet mes Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut të kthehen në normalitet dhe se nëse zvogëlohen emocionet do të gjendet edhe marrëveshje./Telegrafi/

Advertisement

Zakharieva: Bullgaria së shpejti do t’i dhurojë vaksinat Maqedonisë shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy