Zjarri në shtëpi merr jetën e një mjeku dhe shkakton lëndime serioze tek familjarët

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Më datë 10.11.2023, në SPB Ohër është raportuar se në fshatin Trebenishtë, Komuna e Debrcës, në pronësi të B.N.(77) nga i njëjti fshat ka rënë zjarr në një shtëpi, me ç’rast ka humbur jetën dhe një mjek. nga Shërbimi i Urgjencës Mjekësore konfirmoi ndihmën e saj për vdekje.

Sipas njoftimit, në shtëpi ndodhej edhe bashkëshorti i saj B.T.(79) dhe motra e saj B.N.(70), të cilët kanë pësuar lëndime, pas së cilës me autoambulancë është transportuar në Spitalin e Përgjithshëm në Ohër.

Në shuarjen e zjarrit ka intervenuar Njësiti Territorial Zjarrfikës nga Ohri, ndërsa ekipi inspektues i udhëhequr nga prokurori publik ka kontrolluar vendin.

Zjarri në shtëpi merr jetën e një mjeku dhe shkakton lëndime serioze tek familjarët shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy