Kanye West paditet për ngacmim seksual nga një ish-asistentes

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kanye West paditet për ngacmim seksual nga një ish-asistentes

Një javë tjetër, një tjetër padi kundër Kanye West .

Këtë herë paditësi është ish-asistentja e tij Lauren Pisciotta , e cila po e çon atë në gjykatë për ngacmim seksual, krijimin e një mjedisi armiqësor pune, shkelje të kontratës dhe përfundimin e gabuar. Dhe madje edhe përpara çdo shkeljeje të supozuar, kontrata e tyre dhe historia pas saj është e paqartë.

Në dosje, Lauren Pisciotta tregoi se ajo filloi të punonte me reperin në korrik të vitit 2021, ndërkohë që ai po përgatitej të lansonte linjën e tij të modës, Yeezy.

Influencueses e cila gjithashtu bashkëpunoi me West në disa këngë iu ofruan një milion euro për këtë punë. Kushti i vetëm ishte që ajo të ishte në dispozicion të këngëtarit të “Heartless” 24 orë në ditë, shtatë ditë në javë, gjë që ajo e pranoi.

Advertisement

West dyshohet se e ngriti pagën e modeles në dy milionë euro në vit. Menjëherë pas kësaj, babai i katër fëmijëve dyshohet se filloi t’i dërgonte mesazhe vulgare./vizionplus.tv

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy