Këpucë të shkatërruara? Balenciaga nxjerr koleksionin e ri

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Këpucë të shkatërruara? Balenciaga nxjerr koleksionin e ri

Këpucët tuaja të vjetra janë befas kulmi i modës nëse ky lançim i ri nga Balenciage, i preferuari i të famshmëve, është diçka për t’u bërë.

Sipas Dilymail, shtëpia franceze e modës, e njohur me A-listë si Kim Kardashian dhe Justin Bieber, ka nxjerrë një gamë të re prej 1290 £ të këpucëve ‘të shkatërruara plotësisht’, të mbuluara me vrima dhe shenja gërvishtjeje.

Advertisement

Fansat u tallën shpejt me markën pasi këpucët u bënë virale kur dolën të hënën. Të disponueshme për t’u porositur paraprakisht, këpucët janë një version i kufizuar i Balenciage në Paris, të cilat zakonisht kushtojnë 450 £.

Versionet e shkatërruara plotësisht vijnë në të zezë, të bardhë ose kafe dhe janë të mbushura me vrima nëpër anët e pambukut, sipër dhe mbrapa. Emri i markës së gjigantit të modës është ngjitur në anën e shputave për t’u dukur si grafiti i stilolapsit. Dhe për ironi, Balenciaga thotë se nëse ndoten, thjesht ‘fshijini me një leckë të butë’.

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy