Ruani veten! Meri Gjini bën parashikimin e Horoskopit për fundjavën: Shenja që nuk duhet të bie pre e premtimeve të rreme

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Ruani veten! Meri Gjini bën parashikimin e Horoskopit për fundjavën: Shenja që nuk duhet të bie pre e premtimeve të rreme

Astrologe Meri Gjini iu bashkua mëngjesin e sotëm emisionit “7pa5” ku bëri parashikimin e Horoskopit për fundjavën. Yjet kanë qenë të çuditshme përgjat kësaj jave. Ka patur luhatje dhe momente ngarkesash emocionale goxha të fortë, që ndryshon ditën e sotme.

Dita e premte është një ditë shumë e mirë për të diskutuar, sqaruar, qartësuar, për të rënë në ujdi apo për të firmosur. Java bën një mbyllje me të premten shumë të mirë, për të sqaruar çfarë na ka mërzitur më shumë.

Hëna do jetë te peshorja, dhe kemi një hyrje të Diellit, Mërkurit dhe Venusit dhe fundjava do na japë një shije të vërtetë të verës. Streset e javës sfumohen dhe pastrohen dhe do keni mundësi të çlodheni.

Dashi
Kanë qenë me goxha ngarkesa emocionale, fundjava ndihmon për të ulur tensionet dhe për të sheshuar gjërat. Të shtunë dhe të diel kanë një tendencë për tu larguar nga zhurmat, për të qenë larg ambienteve të përditshme. Prioritet duhet të mbeten çështje që kanë të bëjnë me ekonominë.

Advertisement

Demi
Kanë faktorin e të papriturës që do ngjyrosë për mirë fundjavën e tye. Bashkimi mërkur-venus është në familjen e dytë të diellit të tyrë, kanë mundësira shumë të mira për të shijuar atë që u mungon më shumë. Ngjyra të forta emocionale. Marsi është te Demat, kur vjen puna për diskutime do ishte mirë të mos këmbëngulin më shumë se duhet.

Binjakët
Bashkimi Jupiter-Diell-Mërkur-Venus është te Binjakët. Qartësimi në çështje që i përkasin emocionit është qëllimi kryesor i kohës. Konfuziteti ka qenë i pranishëm deri në mbrëmjen e ditës së nesërme. Nga sot e sa më afër i arohemi fundjavës duket sikur qartësimi bëhet hapi tjetër. Këtë fundjavë do të zgjedhin ambjente sociale për tu ndjerë mirë, të sigurt dhe të pranueshëm.

Gaforrja
Kanë problematika të ndryshme duke qenë që është në kulimin e Horoskopit të tyre Marsi. Nevoja për t’i dhënë një lloj qartësimi mendimeve do ngjyros të sotmen dhe të nesërmen. E shtuna dhe e diela ndryshon totalisht. Pasi do gjejnë veten në fundjavë me njerëz që i bëjnë të ndihen mirë. Do ndjejnë fuqishëm dashurinë. Marsi te Demat është pozicion shumë i mirë për të kopsitur çfarë ka ngelur në çështjet e punës, profesionit dhe karrierës.

Luani
Kujdes me ftohjet e momentit, me shqetësime të vogla të shëndetit. Gjatë atër ditëshit të fundit të kësaj jave çështjet e shëndetit duket se janë prioritet. Bashkimi Venus-Mërkur për Luanët do bëjë që të ndihen të paqartë se çfarë duan të bëjnë. Sugjerohet të mblidhen me familjarë. Do ishte zgjedhja perfekte për të patur një fundjavë të bukur.

Advertisement

Virgjëresha
Do merren gjatë fundjavës me veten dhe pak me çështjet e familjes. Grindjet dhe pikpyetjet vazhdojnë t’i përkasin çështjeve të profesionit edhe pse marsi te Demat është më favorizues për ta për të bërë lëvizjet e duhura në kohën e duhur.

Peshorja
Gjatë fundjavës Hëna do jetë te ata. Do e kenë shumë të thjeshtë për të gjetu ekulibrat. Kujdes në mënyrën si i dëgjojnë premtimet. Ka një tendencë nga sot që në veshin e Peshores të vin premtime nga njerëz më të mëdhenj në moshë. Por jo detyrimisht mosha mund të merret si argumet sigurie. Dëgjoni ekzaktësisht çfarë ju thonë, pasi mund t’ju prishin ekulibrat për gjatë.

Akrepi
Marsi dhe Uranin e kanë përballë. Nevoja për të bashkëvepruar më intensivisht është ajo që do ngjyrosë fundjavën dhe prish terezinë kur nuk do shkojë si duhet. Dita e nesërme është ditë shumë e mirë për Akrepin për të mbyllur detyrime ekonomike. Të dielën merruni totalisht me veten.

Shigjetari
Të martën në mëngjes do zgjohemi me mërkurin dhe venusin te Gaforrja. Kjo domethënë për Shigjetarët që do gjejnë përgjigjet e duhura për dilema dhe pikpyetje që i kanë prej muajsh. Do jenë shumë më të qetë dhe më të sigurt për jetën e tyre personale. Nesër është dita juaj. Kujdes me fëmijët nëse keni çështje për ta. Marsi te Demat do mbyll çështje të vjetra.

Advertisement

Bricjapi
Nuk ja kanë fort terezinë të tjerëve gjatë fundjavës dhe do zgjedhin të merren me çështjet e tyre personale. Por janë ditë shumë të mira për tu marrë me çështje profesionale. Nëse e bëjnë këtë gjë pa ardhur Hëna e re, shija e parë që do marrin do jetë e fortë dhe e qartë duke i bërë të ndihen mirë me statusin e tyre profesional. Vendosni prioritet ambiciet tuaja profesionale dhe ekonomike.

Ujori
Problematikat që kanë patur të bëjnë me fëmijët dhe ekonominë duhet të diskutohen sot edhe nesër. Fundjava ndryshon komplet humorin. Takime ne njerëz do ju bëjnë të ndiheni mirë.

Peshqit
Sipas pozicionimit të planeteve, nuk duhet të abuzojnë me pijen dhe shpejtësinë. Pasioni nuk është gjithmonë udhëzuesi i saktë në vendimet që mund të marrin. Do të duhet t’i dedikohen kreativitetit, leximit, artit gjëra që kanë të bëjnë me shpirtin e tyre dhe jo vendimarrje./vizionplus.tv

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy