Shtrëngata shiu edhe këtë të premte

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vendi ynë do të mbetet nën ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat në orët e mesditës do të marrin zhvillim.

Reshje shiu të herëpasherëshme në mesidtë dhe pasdite në pjesën më të madhe të territorit. Përkohësisht reshjet do të marrin karakter shtrëngatash me rrebeshe shiu e breshëri lokale.

Advertisement

Era do të fryjë nga veriperëndimi 1-8m/s, e cila hera-herës fiton intensitet deri në 12m/sek. Valëzimi në dete i forcës 3 ballë. Temperaturat parashikohen pa luhatje të ndjeshme nga 12 deri në 30° Celcius.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy