Skandali me fëmijët/ “Balenciaga” prezanton koleksionin e ri: Asgjë tjetër, vetëm rroba

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Skandali me fëmijët/ “Balenciaga” prezanton koleksionin e ri: Asgjë tjetër, vetëm rroba

“Balenciaga” ka zgjedhur që të mos krijojë zhurmë në Javën e Modës në Paris. Pas disa fushatave që kanë ngjallur mjaft reagime kudo në botë, marka e njohur duket se nuk do të surprizojë.

 

 “Nuk do të ketë asgjë për të parë përveç rrobave”, tha Demna, drejtoresha artistike e Balenciaga, para shfaqjes.

 

Advertisement

 

Java e Modës në Paris do të shërbejë për prezantimin e koleksionit të parë të markës që nga skandali me fushatën me fëmijë. Në koleksion shfaqeshin të mitur që mbanin pellushë me shkrime që u kritikuan gjerësisht. Sipas shumë kritikëve, marka po promovonte abuzimin e fëmijëve dhe po normalizonte pedofilinë.

 

 

Advertisement

Në koleksionin e prezantuar në Paris, marka zgjodhi që të evidentonte skandalet. Koleksioni filloi me kostume të qepuradeh pasoi me pallto.  Koleksioni përfundoi me shtatë fustane vezulluese me qafë të lartë, me të njëjtat shpatulla të fryra. Disa nga fustanet ishin të bukura në tapetin e kuq, duke supozuar se njerëzit do të mbajnë ende markën. Çuditërisht, kishte shumë pak çanta.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy